22 listopad 2023

16-latka potrącona na pasach. Dziewczynka trafiła do szpitala

zdjęcie: 16-latka potrącona na pasach. Dziewczynka trafiła do szpitala / pixabay/296220
Żuromińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym poszkodowana została 16-latka. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło w poniedziałek (20.11), około godz. 16, w Bieżuniu na ulicy Zawidzkiej. Kierujący samochodem ciężarowym jechał w kierunku Zawidza. Widząc zbliżającą się do przejścia dla pieszych osobę zatrzymał się przed przejściem aby ustąpić jej pierwszeństwa. Kiedy dziewczynka była już na przejściu uderzył w nią jadący z kierunku przeciwnego pojazd audi. Sprawca zatrzymał się na miejscu zdarzenia i udzielił poszkodowanej pomocy, zgłaszając sytuację na numer alarmowy. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci i służby medyczne. Obecny był również świadek tej sytuacji, kierowaca ciężarówki. 16-latka z obrażeniami nóg i głowy została przewieziona do szpitala wojewódzkiego w Płocku. Z informacji uzyskanych w późniejszym czasie okazało się, że piesza doznała na szczęście ogólnych potłuczeń, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowca audi, 30-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego był trzeźwy.

Zwracając uwagę na porę roku, kiedy widoczność na drodze jest często bardzo ograniczona, a warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od nas samych.