Dachowanie w wykonaniu pijanego kierowcy

zdjęcie: Dachowanie w wykonaniu pijanego kierowcy / fot. KPP w Żuromienie
Na odcinku drogi Gościszka - Bagnienice (gm. Kuczbork) dachowało auto osobowe. Na miejscu pracowała policja, straż i pogotowie ratunkowe. Badanie alkomatem wyjaśniło zaistniałą sytuację.

Do zdarzenia doszło przed godziną 04 w nocy z 2/3 maja br., na trasie relacji Gościszka – Bagienice. O zdarzeniu służby ratunkowe poinformowane zostały przez mieszkańców pobliskiej miejscowości. Z ustaleń mundurowych wynika, że 34-letni mieszkaniec powiatu mławskiego stracił panowanie nad samochodem, w konsekwencji tego zjechał do przydrożnego rowu, gdzie auto dachowało. Podróżujący samochodem sam opuścił samochód przed przyjazdem służb. Chwilę później ustalenia policjantów wniosły kolejne okoliczności tego zdarzenia. Badanie alkomatem 34-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna podróżował sam samochodem pożyczonym od brata. Obecni na miejscu zdarzenia medycy nie stwierdzili żadnych obrażeń ciała u kierowcy. Z uwagi na zaistniałą sytuację 34-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy dotyczącej kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 34-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości do którego się przyznał.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze wyznaczonej przez prokuratora tj. grzywnie wysokości 7000 złotych, czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów, pokryciem kosztów sądowych jak również wniesienia opłaty stanowiącej równowartość pojazdu, którym kierował w chwili popełnienia przestępstwa.