27 marzec 2024

Niebezpieczna sytuacja na drodze

Każdy kierujący powinien kierować się uwagą i ostrożnością ponieważ od właściwych zachowań zależy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przykładem takiego zachowania jest sytuacja trasy relacji Rynowo – Dąbrowice.

Dziś około godziny 8:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło na trasie relacji Rynowo – Dąbrowice. O zdarzeniu poinformowała przejeżdżająca ta trasą mieszkanka gminy Lubowidz. W zdarzeniu uczestniczył jeden samochód, którym podróżowała 18-letnia mieszkanka powiatu żuromińskiego. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a poszkodowana kierująca citroena karetka pogotowia została przewieziona do szpitala w Żurominie. Mundurowi ustalili, że 18-letni kierująca na widok stojącej sarny na poboczu drogi gwałtownie zahamowała co skutkowała utratą panowania nad samochodem. Kobieta z impetem uderzyła w przydrożne drzewo, które się złamało i upadło na drogę. Droga w miejscu wypadku przez kilka godzin była zablokowana.

Na szczęście 18-letnia mieszkanka naszego powiatu nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Około godziny 14-tej opuściła żuromiński szpital.

Apelujemy o ostrożność! Pamiętajmy, aby w miejscach których występuje dzika zwierzyna (las, okolice lasu) zachowywać ostrożność i zdjąć nogę z gazu.