4 październik 2022

Wywrócona ciężarówka zablokowała ruch

Utrudnienia w ruchu na DW-563 relacji Żuromin – Rypin spowodowane wywróceniem się ciężarówki przewożącej węgiel.

Dziś ok. godz. 13:00 na drodze W-563 relacji Żuromin – Rypin na wysokości miejscowości Suchy Grunt (gmina Lubowidz) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego z naczepą. Naczepa załadowana była węglem.

Jak ustalili policjanci, 29-letni kierujący Volvo mieszkaniec powiatu lipnowskiego, na łuku drogi zjechał na pobocze drogi, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, co w konsekwencji doprowadziło do wywrócenia się ciężarówki. Na drogę wysypało się 25 ton węgla.Kierowca ciężarówki nie doznał poważniejszych obrażeń. Był trzeźwy.

Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.

Wprowadzono objazdy drogami lokalnymi. Utrudnienia mogą potrwać około dwóch godzin.